Individualių namų konstrukcijų projektavimo darbai

Namų konstrukcijų projektavimas

Konstruktyvas - namų konstrukcijų projektavimas

Planuokite Statybas Iš Anksto!

Namo konstruktyvas ir projektavimo darbai

Prieš pradedant statybas, svarbu iš anksto įsivaizduoti planuojamąjį biudžetą.

Optimalus ir racionalus konstrukcijų skaičiavimas ir projektavimas yra kelias į ekonomišką ir sklandų statybos procesą. Komposas šiam keliui – yra namo konstruktyvas. Iš anksto parengtas konstrukcijų projektas išspręs daug problemų statybos eigoje. Projekto konstrukcinėje dalyje apibrėžiami visi statybos etapai, laikančiosios konstrukcijos atvaizduojamos brėžiniuose, pateikiami visų statybos etapų konstrukcijų kiekių žiniaraščiai. Rengiant individualaus namo konstrukcijų projektą atliekami sekantys projektavimo darbai: pamatų skaičiavimas, gelžbetoninių laikančiųjų elementų skaičiavimas, metalinių ir medinių konstrukcijų projektavimas ir skaičiavimas.

Sekančiame etape patyrę statybininkai skaičiuoja sąmatas ir pateikia savo pasiūlymus Užsakovams. Turint po ranka projekto konstruktyvą, tiek rangovams, tiek ir Užsakovui paprasčiau ne tik įvertinti statybos sąmatą, bet ir apibrėžti technologinio proceso sudėtingumą, jo kiekį ir kainą.

Priduodant pastatytą statinį, yra privaloma pateikti darbo projektą (konstrukcinė dalis), tik taip galima įteisinti statinio statybos pabaigą, todėl namo konstruktyvas yra neatsiejama projekto dalis, kuria būtina pasirūpinti iš anksto.

Konsultuokitės su konstruktoriumi

Svarbu iš anksto apibrėžti pagrindinius projekto statybinių konstrukcijų sudedamuosius elementus su Užsakovu.

Aptariami esminiai aspektai, kurie suformuoja užduotį konstruktoriui: pamatų tipo parinkimas (ar tai juostinis pamatas ar poliniai gręžiamieji pamatai, plokštuminiai pamatai), blokelio parinkimas (akytojo betono, keramikiniai, silikatiniai), fasado sistemos panaudojimas projekte (tinkuojamas, vėdinamas), stogo dangos tipas (skarda / čerpės / bituminė danga).

Vieno aukšto namų statyboje stogo konstruktyvas yra pagrindinis projektavimo akcentas. Nuo stogo konstrukcijų išdėstymo priklauso ir apkrovų pasiskirstymo ant pamatų intensyvumas. Tik išsprendę stogo konstruktyvą, projektuojami pamatai atsižvelgiant į inžinerinės geologijos ataskaitos išvadas.

Dvejų ar daugiau aukštų namų statyboje įtaką skaičiuojamajai schemai turi tiek stogo konstrukcijų išdėstymas, tiek tarpaukštinės perdangos išdėstymas. Čia svarbu numatyti stogo atrėmimo vietas, kurios adaptuojasi ir nemaišo antro aukšto patalpų planui.

Projektavimo darbai Konstruktyvo sudėtis

Konstrukcinės dalies projektas susideda iš dviejų pagrindinių dalių – grafinės ir skaitinės.

Skaitinėje dalyje pateikiamos techninės specifikacijos, aiškinamieji raštai.

Grafinėje dalyje atvaizduojami visi pagrindiniai technologiniai statybos etapai (pamatų, sienų, stogo planai), pateikiami kiekių žiniaraščiai, nurodomi gelžbetoninių elementų armavimo pjūviai, detalizuojamos metalo konstrukcijos, pateikiamos sienų išklotinės, išsprendžiami pagrindiniai atitvarų šiltinimo mazgai, nurodant šilumos perdavimo koeficientų projektuojamasias reikšmes.

Konstruktyvo kaina

Projekto architektūrinė dalis padeda konstruktoriui suvokti projekto sudėtingumą, apibrėžti jo kainą ir terminus.

Namo konstruktyvo kainą priklauso nuo kelių esminių aspektų:

  1. Projektuojamo namo dydis. Vertinamas namo bendras plotas. Žiūrima kiek yra galimai pasikartojančių išplanavimų, kurie sąlygoja pasikartojančią skaičiuojamąją schemą viename pastate. Pavyzdys: dviejų ar kelių butų kotedžas, kai butų išplanavimas yra toks pats, arba veidrodiškas. Tokiu atveju užtenka sukurti ir paskaičiuoti vieną skaičiuojamąją schemą ir ja dubliuoti.
  2. Stogo konstrukcijų išdėstymas. Vertinamas stogo planas, ieškoma optimaliausio sprendimo paremti stogo konstrukcijas taip, kad tai pateisintų Užsakovo tiek ekonominius tiek architektūrinius lūkesčius.
  3. Skaičiuojamosios schemos sudėtingumas. Vertinama kokio dydžio yra perdangų tarpatramiai, ar didelės vitrinų angos ar yra konsolinės namų konstrukcijos, kabančios perdangos, ar yra lengvų metalo konstrukcijų atvira stoginė, kuriai taip pat reikalingas konstruktyvas

Laukiame elektroniniu paštu atsiųstus Jūsų projektuojamo namo architektūrinius brėžinius.

Pateiksime kainą ir artimiausią atlikimo terminą.

UAB Lengva sija © 2022 Visos teisės saugomos

UAB Lengva sija © 2022